Mnohočetný myelom - hematoonkologické onemocnění. Novinkou je cílená biologická léčba
Mnohočetný myelom je druhé nejčastější nádorové onemocnění krvetvorby v naší zemi. Svůj životní příběh s touto nemocí a novinkovou cílenou biologickou léčbou bude vyprávět paní Jana. Byla zařazena do klinické studie nového léku a ten se stal vstupenkou do zdravého kvalitního života. Hostem bude Prof. MUDr. Ivan Špička, CSc., z I. interní kliniky hematologie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, zástupce přednosty pro vědu a výzkum a vedoucí myelomové skupiny.
Související
-
Hematolog Marek Trněný: Medicína je cenné zaměstnání. Každý den mohu někomu pomoci
Co se mu osvědčilo v komunikaci s pacienty i jejich rodinami? Kdy pochopil, že člověk musí pokorně přijmout své limity?
-
Úžasné životy: onkolog Josef Koutecký podle Daniela Stacha
„Nepotřebovali jsme mnoho setkání, aby mě uhranul. Měl jsem to štěstí, že jsem se s ním mohl bavit osobně,“ vzpomíná moderátor Daniel Stach na onkologa Josefa Kouteckého.
-
Klinické studie: Vznik a testování nových léků i léčebných postupů pohledem pacientů i lékaře
Jak vznikají nové léky vedoucí mnohdy k záchraně života? Kdo se do klinické studie dostane? Jak probíhají a jaká je jejich úspěšnost?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.