Mít dobrého právníka nebo ajťáka je lepší, než najmout pistolníka, tvrdí šéf pražské mordparty

26. červenec 2019

„Vražedné léto jsme měli v roce 2015, kdy jsme řešili v červenci sedm vražd,“ vzpomíná v Blízkých setkáních Terezy Kostkové kriminalista a scenárista Josef Mareš.

Josef Mareš

Od divokých devadesátých let, kdy pražská mordparta vyšetřovala i několik desítek vražd ročně, se situace po roce 2000 výrazně změnila k lepšímu. Loňský rok se 14 spáchanými vraždami byl v tomto ohledu dokonce nejlepším od roku 1992. „Myslím, že podnikaté už zjistili, že je lepší najmout si dobrého právníka nebo ajťáka než nějakého pistolníka,“ říká Josef Mareš.

Nenechte si ujít rozhlasovou detektivku z pera šéfa pražského oddělení vražd!

Kriminalista Josef Mareš je také úspěšným autorem. V neděli 25. srpna po 20:00 se o tom můžete sami přesvědčit. Dvojka zařadila do projektu Vražedné léto jeho hru s názvem Záhadné bodnutí.

Jak vznikal seriál Případy 1. oddělení, ke kterému psal Josef Mareš scénář? A jak se Josef Mareš vyrovnává s nepříjemnými pocity, které na něj během vyšetřování doléhají?

autoři: Tereza Kostková , and

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová