Mistrovství Miloše Kopeckého. Vstal z postele a v depresi bavil diváky

Baron Prášil, padouch Hogo Fogo, lakomec Harpagon nebo doktor Štrosmajer. To jsou některé z jeho mnoha divadelních, filmových a televizních rolí. Byl první, kdo nahlas vyzval komunistickou vládu, aby odstoupila. Legendární český herec s posmutnělýma očima po mamince, který dokázal rozesmát, zemřel 16. února 1996.

Přestože zápolil s depresí a život mu nadělil nejedno trauma, exceloval na jevišti i před kamerou. Byl skvělým vypravěčem a zpestřoval život lidem okolo humornými situacemi. Navíc dokázal oslnit každou ženu.

Miloš Kopecký, muž mnoha překvapení a protikladů. Poslechněte si, jak musel stavět železnici v nacistickém pracovním táboře, tahat v divadle za oponu, jak se proslavil a k závěru svého života utekl z nemocnice.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

autoři: Jan Kovařík , Tereza Stýblová , Karolina Opatřilová
Spustit audio

Související