Mistrovství Miloše Kopeckého. Vstal z postele a v depresi bavil diváky

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Miloš Kopecký

Dnes si připomeneme legendárního českého herce Miloše Kopeckého s posmutnělýma očima po mamince, který dokázal rozesmát. Od úmrtí neopakovatelného herce uplynulo 25 let, zemřel 16. února 1996. Napsala Karolína Opatřilová.

Baron Prášil, padouch Hogo Fogo, lakomec Harpagon či doktor Štrosmajer. To jsou některé z jeho mnoha divadelních, filmových a televizních rolí. Byl první, kdo nahlas vyzval komunistickou vládu, aby odstoupila.

Dokázal oslnit každou ženu

Miloš Kopecký a Jan Werich ve filmu Baron Prášil

Přestože zápolil s depresí a život mu nadělil nejedno trauma, exceloval na jevišti i před kamerou, byl skvělým vypravěčem a zpestřoval život lidem okolo humornými situacemi. Navíc dokázal oslnit každou ženu. Miloš Kopecký, muž mnoha překvapení a protikladů.

Poslechněte si, jak musel stavět železnici v nacistickém pracovním táboře, tahat v divadle za oponu, jak se proslavil a k závěru svého života utekl z nemocnice.

V zítřejších Příbězích z kalendáře představíme známou herečku. Kdyby se stala jeptiškou, jak původně chtěla, její role ve filmech Světáci, Sestřičky nebo Fany, by musel ztvárnit někdo jiný.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související