Mistrovský kurz hry na kytaru Ivana Boreše. Tipy a triky pro začátečníky bez znalosti not i pokročilé

5. květen 2022

Nejrozšířenější hudební nástroj, který potvrzuje rčení „Co Čech, to muzikant“, je kytara. Ať už hrajete jakýkoliv styl nebo byste se teprve rádi naučili pár akordů, určitě vám pomůžou rady i svérázný pohled na hudbu pedagoga, skladatele a virtuosa Ivana Boreše. On sám svou cestu ke klasické kytaře nastartoval jako metalový nadšenec a žák strojního učiliště.

Ivan Boreš je výjimečný kytarista, pedagog i skladatel. Svou cestu ke klasické kytaře nastartoval jako metalový nadšenec a žák strojního učiliště. „Řekli mi: Ty hraješ na kytaru, hrozí ti trojka z chování, když půjdeš na soutěž reprezentovat naše učiliště, možná dostaneš i jedničku.“

Právě osobitá cesta ke kytarovému mistrovství umožňuje Ivanovi Borešovi oslovit v podcastu Mistrovský kurz řadu kytaristů, dokonce i prostých hudebních fandů, kteří ani neznají noty a umí třeba jen zabrnkat jednoduchou melodii.

Borešovy kytarové „fígle“ mohou posunout úplného začátečníka i pokročilého hráče. Navíc je vyprávění multižánrového muzikanta, učitele elektrické kytary na konzervatoři a amatérského sportovce plné postřehů svědčících o pestrých a hlubokých životních zkušenostech.

autor: Ivan Studený
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová