Mise jsou emocionálně náročné. Přesto se tam pořád vracím. Kvůli pocitu, že žiju naplno. Zrcadlo Jana Trachty
Jako první ho lákala filozofie, až poté medicína. Z té ale nejdříve utekl. Vrátil se k ní po těžké sepsi v Nepálu. Dnes má za sebou 11 misí s Lékaři bez hranic. Životy ale zachraňuje i doma. O malé pacienty se stará na dětské chirurgii v Nemocnici v Motole. Jakými odbočkami Jan Trachta projel, než se stal lékařem? Jak těžké jsou pro něj lékařské mise? Jak se vyrovnává se smrtí, se svými pochybeními a jaký je táta?
Zrcadlo poslouchejte každé úterý od 18:05 na Dvojce. Všechny díly potom najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.
Související
-
Na misích Lékařů bez hranic se mi vrátí radost z medicíny, přiznává dětský chirurg Jan Trachta
Na humanitárních misích se Janu Trachtovi vždy vrátí radost z medicíny Pak se zase rád věnuje práci na Klinice dětské chirurgie v Motole.
-
Vždycky jsem pomáhala slabším. Dobrovolnictví v Nepálu mi ale otevřelo oči. Zrcadlo Doroty Nvotové
Odmala byla solitér. Multitalentovaná a nezařaditelná. Proč je podle Doroty Nvotové důležité vyjadřovat se k lidem na náměstí? A jak se dostala k podpoře dětí z Káthmándú?
-
U dětských úrazů pláču, přiznává chirurg Tomáš Šebek
„Lidé si často myslí, že chirurgové jsou cyničtí, ale není to tak. Ve vypjatých situacích mi pomáhá černý humor,“ konstatuje lékař v Blízkých setkáních.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.