Milující Heinrich Himmler

27. září 2015
Heinrich Himmler na návštěve v koncentračním táboře Dachau

Masový vrah jako vzorný manžel, laskavý milenec i starostlivý otec. To všechno byl druhý muž třetí říše podle dosud neznámých materiálů.

„Má dobrá, milovaná mamko! Zítra, až dostaneš tento dopis, budu pln lásky a vděčnosti myslet na tebe, můj milý rošťáčku, na naše 15. výročí a na naši milou brzy 14letou dcerunku. Myšlenkami a přáními všeho dobrého jsem u tebe a s tebou. Ty růže ať jsou ti pozdravem! Líbám tvá milá ústa a Tvé dobré ruce. S láskou – tvůj taťka.“

Prostřednictvím dosud nepublikovaných osobních dopisů Heinricha Himmlera máte nyní jedinečnou šanci poznat osobní a intimní život člověka, který snil o životě na farmě, miloval přírodu a domácí zvířata, toužil po rodinném životě, obklopený spoustou dětí.

Muž dvou tváří?

Měl ale ještě i jinou tvář. Tvář muže, který patřil k hlavním strůjcům hromadného zabíjení Židů, Slovanů a dalších příslušníků takzvaně podřadných národů. Vždy věrný rodině, vždy věrný Adolfu Hitlerovi.

„Miláčku, moje milovaná, sladká ženuško! Jistě si myslíš, že máš zlobivého muže, který už tři dny nenapsal. Ale není to zlobivý muž, ale moc hodný, uštvaný, který tolik myslí na svého miláčka doma a pořád si přeje, kdyby jen ten miláček s ním mohl všude být… V neděli byl velký pochod SA v Oldenburgu. Miláčku, to člověku povznáší srdce, jak skvostný je ten severní lid, to je ještě zdroj krve pro Německo.“

On-line do neděle 1. listopadu 2015. Záznamy ostatních dílů pořadu najdete v iRadiu.

Heinrich Himmler se ženou Margaret a dcerou Gudrun