Miloslav Vojtíšek: Ze všech sirek poslední zápalka

4. říjen 2020

Groteskní příběh loutkoherce uvrženého do víru oblastního divadelního festivalu v kulturním domě malého města. Poslouchejte do neděle 11. října 2020. 

Účinkují: Vladimír Javorský, Jan Vondráček, Miroslav Hanuš, Petr Stach, Hana Seidlová, Monika Timková, Martina Bezoušková a Adam Ernest
Dramaturgie: Klára Novotná
Zvuk: Dominik Budil
Zvuková spolupráce: Filip Skuhrovec
Režie: Petr Vodička
Natočeno: 2014
Produkce: Jana Knappová

Autorem textu je SdCh. Pod touto zkratkou se ukrývá renesanční osobnost dramatika, básníka, spisovatele, výtvarníka, hudebníka a bývalého hrobníka Miloslava Vojtíška. Ač nikdy nestudoval na žádné umělecké škole, proniká Miloslav Vojtíšek svou osobností i dílem do celé řady tvůrčích oblastí a zanechává po sobě výraznou, neopakovatelnou stopu. Českou dramatickou tvorbu obohatil mimo jiné rozsáhlým souborem tří trilogií (Česká/Umělecká/Lidská), v nichž postupně přechází od loutkové podoby k činoherní.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio