Miloš Urban: Ester a rasisti

17. listopad 2016

Příběh ze současnosti čte Daniela Kolářová. Poslouchejte až do čtvrtka 24. listopadu 2016.

Miloš Urban se narodil v roce 1967. Vystudoval moderní filologii na katedrách anglistiky a nordistiky na Filosofické fakultě UK v Praze. Vydal několik románů, novel a povídek. Jeho knihy byly přeloženy do němčiny, španělštiny, holandštiny, maďarštiny, ruštiny a italštiny. Píše taky divadelní hry (Trochu lásky a Nože a růže) a sám překládá z angličtiny.


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.


Čte: Daniela Kolářová
Autor: Miloš Urban
Připravila: Alena Zemančíková
Režie: Yvona Žertová

Za román Hastrman obdržel Cenu Litera za prózu. Pole a palisáda vznikla jako první český příspěvek do mezinárodního projektu Mýty, iniciovaného britským nakladatelstvím Canongate, a byla v české verzi této edice nejúspěšnější (vyšla také jako audiokniha, namluvená Josefem Somrem). V románu Přišla z moře zužitkoval zážitky z dětství na československé ambasádě v Londýně. Román Santiniho jazyk zfilmovala ČT.

Jeho prózy mají strhující děj plných fantaskních i dekadentních prvků. Příběhy se odehrávají vesměs v minulosti. Je v nich ale ukrytý postoj k současnosti (v Sedmikostelí drastický vpád developerů do Prahy, v Hastrmanovi těžba kamene ve Středohoří, ve Stínu katedrály spor o vlastnictví katedrály atd.).

02679548.jpeg
autor: ČRo Dvojka
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.