Milena Mathausová: O čarodějné Mechtildě, pačesaté Rézi a voňavém puškvorci

12. leden 2020

Veselý příběh o tom, že nedostatek sebevědomí je stejně hloupý jako přebujelá pýcha. S Mechtildou v podání Blanky Bohdanové. Poslouchejte do neděle 19. ledna 2020.

Ačkoli Mechtilda patří mezi čarodějné kouzelnice, na žádné zaříkání si nepotrpí. Zato si potrpí na voňavé byliny, žahavé kopřivy nebo třeba puškvorcový kořen ukrývající se zásadně v bahnité půdě. S nimi dokáže téměř zázraky. A věru že jich bude třeba!

Jak jinak proměnit plachou a posmutnělou Rézinku, která si v ničem nevěří, v holku jako lusk? A jak dokázat, aby si jí konečně všiml ten trumbera, ňouma a nekňuba, cukrář Kilián?

Mechtilda na to půjde po svém, bez dlouhých cavyků a s úsměvem. Má i zdatné pomocníky – netopýra Viléma, jenž se neustále ladí jako porouchané rádio, a kvákavého Puldu, kterému už chybí jen maličký zelený ždibec, aby se proměnil v dospělou žábu.

Účinkují: Blanka Bohdanová, Lucie Pernetová, Barbora Hrzánová, Jiří Lábus, Michal Novotný, Sabina Laurinová, Jana Andresíková, Jana Drbohlavová, Pavel Soukup, Martina
Hudečková, Miriam Kantorková, Eva Přibylová, Jiří Litoš, Hana Brothánková, Viktor Knapp, Tomáš Vrba, Tomáš Pergl, Jan Kostroun, Marta Bedřichová
Napsala: Milena Mathausová
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Zvukové efekty: Petr Šplíchal
Zvukový mistr: Milan Křivohlavý
Režie: Ivan Chrz
Natočeno v roce 2007.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio