Milan Vodička: Nejraději mám nudle s mákem

25. únor 2016

Aby ale byl známý novinář a spisovatel skutečně spokojený, musí tam toho máku být opravdu hodně.

Také jste dostali chuť? Nudle s mákem si můžete snadno uvařit i vy. Na čtyři porce budete potřebovat:

  • 200 g hladké mouky
  • 2 vejce
  • olej, sůl
  • mletý mák, moučkový cukr, máslo

A co teď s tím?

Z hladké mouky, žloutků a špetky soli vytvoříme těsto. To necháme půl hodiny pod utěrkou odležet, vyválíme a rozkrájíme na nudličky.

Ty necháme vařit v osolené vroucí vodě s trochou oleje. Jakmile nudle vyplavou na hladinu, zcedíme a na talíři omastíme máslem. Posypeme mletým mákem, pořádně pocukrujeme a můžeme začít hodovat.

Z Asie ke svíčkové

Tímto ale chutě Milana Vodičky zdaleka nekončí. Pochutnává si i na takové exotice, jakou je třeba arabská nebo vietnamská kuchyně. Jako snad každý cestovatel se ale i on vždy rád vrací k osvědčené svíčkové.

A jak to máte vy? Lákají vás vůně a chutě dalekých krajů, nebo dáváte přednost těm domácím? Nezapomeňte nám to napsat na coradijite@rozhlas.cz nebo do zpráv našeho facebookového profilu.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.