Milan Navrátil: Markétka a sedmero krkavců

krkavec
krkavec

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Rozhlasová balada na motivy Boženy Němcové. Poslouchejte do neděle 25. listopadu 2018.

Jedna jediná neprozřetelná věta přivedla do neštěstí sedmero bratří a oni se proměnili v černé krkavce. Nikdo o nich nic neví, nikdo o nich nemluví. Až po velmi dlouhém čase, který jen zdánlivě zhojil rány, se o jejich smutném osudu dozvídá Markétka, jediná dcera nešťastných rodičů. Ta se rozhodne prolomit zapovězené kouzlo, své bratry najít a zachránit je.


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line (ještě týden po odvysílání). Audioknihy nejde stáhnout.

Příběh sedmi krkavčích bratrů a jejich sestřičky Markétky určitě znáte. Scénárista Milan Navrátil na sebe vzal nelehký úkol převést do dramatické podoby látku navýsost literární a pod režisérskou taktovkou Karla Weinlicha a spolu s vynikajícím hereckým obsazením tak vznikla jakási rozhlasová balada, která, umocněna hudbou, vytváří dokonalou iluzi imaginativního pohádkového světa.

Osoby a obsazení: Markétka (Linda Rybová), vypravěči (Tomáš Töpfer a Michal Pavlata), matka (Valérie Zawadská), otec (Boris Rösner), Dorotka (Slávka Hozová), vítr Bouřlivák (Jiří Klem), slunce (Otakar Brousek), měsíc (Otakar Brousek, ml..), Filip (David Novotný), Matouš (Jiří Klika), Martin (Jiří Konvalinka), stará žena (Věra Kubánková), děvče (Magdalena Chrzová) a mládenec (Matěj Hádek).
Pro rozhlas napsal: Milan Navrátil
Hudba: Petr Mandel
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Režie: Karel Weinlich
Natočeno v roce 2003