Milan Kundera: Doktor Havel po dvaceti letech

Povídku z knihy Směšné lásky uvádíme u příležitosti 90. narozenin jejího autora. Načetl František Derfler a Marcela Vandrová.

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly může najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

Doktor Havel se odjíždí léčit do lázní. Zestárl, má mladou ženu a dává v lázních rozhovor do místního zpravodaje redaktorovi, který obdivuje jeho život. Doktor Havel ale neví, zda je co obdivovat, a přemítá o tom, co zažil, a zda to vlastně stálo za to.

Účinkují: František Derfler a Marcela Vandrová
Režie: Antonín Přidal
Dramaturg: Tomáš Sedláček
Premiéra: 31. 3. 2019

Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...