Michal Lázňovský: Rytíři kulatého stolu (3/3) - Kulatý stůl

Závěrečná část nesmrtelné legendy. Poslouchejte do soboty 23. července 2016.

Dračí král Uther nezanechal po své smrti žádného legitimního a uznaného mužského dědice. Jeho nástupcem měl být tedy ten, který vytáhne ze skály slavný meč Excalibrus. Mnozí rytíři se o získání tohoto cenného meče pokoušeli, ale nikomu se nepodařilo úkol splnit. Dokázal to až osudem vyvolený Artuš, Utherův syn.


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line (ještě týden po odvysílání). Audioknihy nejde stáhnout.

Kouzelník Merlin jej uchránil před královskými intrikami tím, že ho jako čerstvě narozeného svěřil do výchovy vévodovi Ektorovi. Nyní je Artuš králem všech Britů a touží po tom, aby jeho země vzkvétala v míru a všichni lidé si byli rovni.

V poslední části rozhlasové hry se dozvíte, kde a kdy se vlastně zrodila myšlenka zasednout společně ke kulatému stolu, u něhož jsou si všichni rovni, a také, jak si Artuš našel svou druhou polovičku.

Osoby a obsazení: Merlin starší (Josef Somr), Merlin mladší (Ivan Řezáč), Blasius (Vladimír Ráž), matka (Jarmila Švehlová), ženy (Drahomíra Fialková, Antonie Hegerlíková, Miriam Kantorková), soudce (Aleš Procházka), soudcova matka (Věra Galatíková), poslové (Oldřich Vlček, Miloš Hlavica, Dimitrij Dudík, Jaroslav Vlček), král Vortingern (Ladislav Frej), muž (Miloš Rozhoň), žebrák (Stanislav Zindulka), mágové (Dalimil Klapka, Milan Riehs, Otakar Brousek st.). Dále účinkují Miloš Hlavica, Věra Hučínová, Taťjana Medvecká, Antonín Molčík, Rudolf Pellar, Svatopluk Skopal.
Pro rozhlas napsal: Michal Lázňovský
Hudba: Petr Mandel
Dramaturg: Ivan Hejna
Režie: Jiří Horčička
Natočeno v roce 1998.