Michal Lázňovský: Rytíři kulatého stolu (2/3) - Artuš

Známá legenda, skvělé obsazení. Poslouchejte do soboty 16. července 2016.

V minulém díle jste se seznámili s vypravěčem legendy o zrození kulatého stolu krále Artuše, kouzelníkem a poustevníkem Merlinem. Staří mágové vyvěštili, že král Vortigen nedostaví svůj hrad, dokud se do malty nepřidá krev dítěte, jehož otcem nebyl člověk.


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line (ještě týden po odvysílání). Audioknihy nejde stáhnout.

Merlin ovšem zjistil, že pravým důvodem, proč hrad stát nemůže, jsou dva draci, kteří spolu pod zemí v místě stavby bojují. Díky tomu se seznámil s Utherem Pendragonem, jemuž se zavázal, že přijde na pomoc, až bude doopravdy potřeba.

Ve druhé části se setkáte se samotným Artušem, synem Dračího krále Uthera. Jemu osud předurčil zmocnit se slavného meče Excalibru a stát se králem všech Britů.

Osoby a obsazení: Merlin starší (Josef Somr), Merlin mladší (Ivan Řezáč), Blasius (Vladimír Ráž), matka (Jarmila Švehlová), ženy (Drahomíra Fialková, Antonie Hegerlíková, Miriam Kantorková), soudce (Aleš Procházka), soudcova matka (Věra Galatíková), poslové (Oldřich Vlček, Miloš Hlavica, Dimitrij Dudík, Jaroslav Vlček), král Vortingern (Ladislav Frej), muž (Miloš Rozhoň), žebrák (Stanislav Zindulka), mágové (Dalimil Klapka, Milan Riehs, Otakar Brousek st.). Dále účinkují Miloš Hlavica, Věra Hučínová, Taťjana Medvecká, Antonín Molčík, Rudolf Pellar, Svatopluk Skopal.
Pro rozhlas napsal: Michal Lázňovský
Hudba: Petr Mandel
Dramaturg: Ivan Hejna
Režie: Jiří Horčička
Natočeno v roce 1998.