Michal Lázňovský: Rytíř Perceval a svatý grál (1/2)

Prosťáček Perceval. Poslouchejte do soboty 13. srpna 2016.

Ještě nikdy nespatřil rytíře a ani neví, jak vypadá brnění. Proto když jednoho dne potká družinu krále Artuše, domnívá se, že to jsou andělé, co přijeli na koních. Netrvá dlouho a Perceval se také rozhodne stát se rytířem a vypraví se až za samotným králem.


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line (ještě týden po odvysílání). Audioknihy nejde stáhnout.

Na cestu dostane od matky několik rad: dámám poskytuj pomoc a ochranu, vyhledávej společnost moudrých a šlechetných mužů a každý den jdi do kostela. Dodrží Perceval všechny pokyny? Dosáhne na svatý grál, zázračnou misku s Kristovou krví?

Hra s vynikajícím hereckým obsazením patří mezi ty příběhy, jimž nechybí fascinace nadpřirozenými pohádkovými kouzly a kde čest, spravedlnost, odvaha či láska nejsou jen prázdnými pojmy.

Účinkují: Perceval (Michal Dlouhý), vypravěč (Petr Kostka), Artuš (Jiří Schwarz), Gawain (Svatopluk Skopal), Kay (Pavel Rímský). Dále účinkují Miroslav Středa, Bořivoj Navrátil, Daniel Rous, Valérie Zawadská, Zdeněk Maryška, Vlastimil Bedrna, Andrea Elsnerová, Dana Černá, Josef Vinklář, Otakar Brousek st., Miroslava Pleštilová, Josef Somr, Ivan Trojan a Ladislav Reich.
Pro rozhlas napsal: Michal Lázňovský
Hudba: Petr Mandel
Dramaturg: Ivan Hubač
Režie: Dimitrij Dudík
Natočeno v roce 2002.