Michal Lázňovský: Rytíř Galahad a svatý grál (1/2)

Podivná znamení. Poslední z příběhů o rytířích kulatého stolu krále Artuše. Poslouchejte do soboty 27. srpna 2016.

Bors, jeden ze členů královské družiny, vypráví o tom, kdo má být propříště vyvoleným mezi rytíři a proč se ti nejlepší z nejlepších znovu vydávají hledat bájný svatý grál. Slavná miska, do níž prý kdysi voják Josef z Arimatie zachytil krev ukřižovaného Krista, je totiž pro rytíře potvrzením jejich hluboké víry. Kdo z nich bude mít tu čest ji najít?


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line (ještě týden po odvysílání). Audioknihy nejde stáhnout.

Král Artuš právě chystá na svém hradu Kamelotu velké a slavné klání, na kterém se potkají všichni slavní rytíř kulatého stolu: Lancelot z Jezera, potulný Perceval Galský, pan Gawain, Griflet, Kay a spousta dalších statečných, ctnostných a věrných pánů. Brzy se však objeví tajemný muž v kápi, který o sobě tvrdí, že je klášterní zahradník. Odvede Lancelota spolu s Borsem do kláštera, kde se setkají se zvláštním mladíkem, jenž je velmi podobný Lancelotovi. Říká si Galahad!

Osoby a obsazení: vypravěč a Bors (Aleš Procházka), král Artuš (Jiří Schwarz), Gawain (Svatopluk Skopal), Lancelot (Jiří Štěpnička), Perceval (Michal Dlouhý). Dále účinkují: Jiří Dvořák, Josef Somr, Ljuba Krbová, Ladislav Mrkvička, Jaroslava Adamová, Anna Bendová, Karel Navrátil a Pavel Soukup.
Pro rozhlas napsal: Michal Lázňovský
Hudba: Petr Mandel
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Režie: Dimitrij Dudík
Natočeno v roce 2003.