Michal Lázňovský: Merlinův odkaz (1/2)

Zrození rytíře Lancelota. Poslouchejte do soboty 30. července 2016.

Sledujte cesty a slavné skutky královského syna Lancelota, jednoho z rytířů Artušova kulatého stolu. Průvodcem tajemné výpravy do dob rytířských klání se stane Merlin, čaroděj a legendární ochránce nejen krále Artuše, ale i všech hrdinných rytířů jeho skupiny.


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line (ještě týden po odvysílání). Audioknihy nejde stáhnout.

I když by si Merlin nejraději užíval klidu a pozemských radovánek s vílou Vivianou, nesmí lenit! Klaudas z Pusté země totiž opět hrozí válkou, a král Ban z Benwicku se ženou a malým synem Galahadem proto musí prchnout ze země.

Po cestě je ale Ban zabit, jeho žena Helena odvedena do kláštera a Galahad zachráněn Merlinovo Vivianou, která ho odvede do svého jezerního zámku a začne mu říkat „Krásný nalezenec“. Zjistí chlapec, kdo byli jeho rodiče?

Osoby a obsazení: Merlin starší (Josef Somr), Merlin mladší (Ivan Řezáč), Viviana (Jana Paulová), Ban (Jiří Plachý), Helena (Jarmila Švehlová), voják (Petr Lněnička) a Milan Riehs, Filip Blažek, Martin Zahálka, Otakar Brousek st., Zdeněk Maryška, Iveta Dušková, Pavel Rímský, Jiří Schwarz, Svatopluk Skopal, Věra Hučínová, Taťjana Medvecká
Pro rozhlas napsal: Michal Lázňovský
Hudba: Petr Mandel
Dramaturg: Ivan Hejna
Režie: Jiří Horčička
Natočeno v roce 2001.