Michal Lázňovský: Hostina barona Prášila

24. listopad 2019

Souboj zbraní a příběhů, ve kterém svou roli sehraje i kůň! S Ladislavem Frejem, Květou Fialovou, Jiřím Lábusem nebo Vladimírem Brabcem. Poslouchejte do neděle 1. prosince.

„Každá válka je nepohodlná a hlučná,“ říká baron Prášil. A protože právě turecká vojska ohrožují klid v zemi, vydá se za samotným sultánem, aby válku ukončil. Jeho mise vede přes močály v dunajské deltě a Turecko až do Káhiry.

Logo

Pomocníky na cestě jsou mu důvtip, kůň a tři muži s neobyčejnými schopnostmi. Jeden slyší, co se povídá na druhém konci světa, druhý to vidí a třetí překonává vzdálenosti rychlostí blesku. „Když se člověk pustí do politiky, musí vědět, co se šušká,“ říká baron. Povede se mu ukončit válku?

Účinkují: Ladislav Frej, Květa Fialová, Dana Černá, Jiří Lábus, David Novotný, Vladimír Brabec, Michal Zelenka, Vladimír Javorský, Pavel Batěk, Martin Zahálka, Miroslav Etzler, Radek Holub, Petr Šplíchal, Josef Plechatý, Jiří Litoš, Tomáš Pergl a Jan Kostroun
Hudba:
Petr Mandel
Režie: Aleš Vrzák
Dramaturgie: Ivan Hubač
Natočeno v roce 2006.

Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

  • Baron Prášil

    Pán z Münchhausenu, zvaný Prášil, byl německý baron, voják a cestovatel. Svůj život vyplnil dalekým cestováním, skvělými činy a opovážlivým lhaním.