Máte slovo je teď orubané. Více se nadřu, svěřuje se Michaela Jílková

6. duben 2021

Je autorkou a moderátorkou televizních pořadů Kotel a Máte slovo. Ten poslední se za poslední rok poněkud změnil, posteskla si novinářka v Blízkých setkáních.

„Je nám líto, ale Máte slovo je teď orubané. Nemůžeme mít v publiku občany a to je jedna z hlavních dominant pořadu. A taky hodně hraje roli mimika a tu máme zakrytou. Přesto se statečně držíme a snažíme se reflektovat témata, které občany zajímají. Mojí snahou od 25 let je ptát se na to, co zajímá lidi,“ prohlašuje novinářka.

Příprava je klíčová

Absence lidí ve studiu podle Michaely Jílkové mnohé mění. „Více se nadřu. Nemusím sice řídit publikum a to není lehká práce,“ prozrazuje o své roli v pořadu. „O to víc se ale musím ptát za ně. Mnohem více také využívám přípravu. Už do dob mládí moderuji živé pořady a pro mě je příprava klíčová. To je absolutní základ.“

„Když přijdete do studia, je smutné a opuštěné. Člověk do toho musí dát energii, aby to běželo a to, že tam nejsou ti občané, nebyla taková ztráta. Víc to táhnete jako moderátor,“ uzavírá.

Kolik má psů? Váží si hezkých chvilek v životě? Jak vybírá témata? Potřebovala spolupráci psychiatra? Co všechno přináší její práce?

autoři: Tereza Kostková , eh

Související