Masáž kdykoli, kdekoli a hlavně zadarmo? Automasáž! Krátká videa

9. únor 2015

Masáž prospívá tělu i mysli. Účinná masáž se dá udělat i doma. Jak na správnou automasáž, vám poradí minutová videa.

V rubrice Styl v Dopoledni s Dvojkou radila celý týden terapeutka a poradkyně zdravého životního stylu Marie Zítková. První dvě videa představí techniku automasáže. Třetí ukazuje, jak pracovat s některými důležitými akupresurními body. Ty vám mohou významně podpořit zdraví.

Hlava, krk a ruce

Automasáží obličeje pomáháte svým játrům, tlustému střevu nebo plicím. A v oblasti spánků jsou body imunity, které je zapotřebí promasírovat krouživými pohyby.

Břicho, záda a nohy

Důležité je rozproudění krve v oblasti zad. Tam běží nejdelší dráha, která je spojená s močovými cestami. A těm by měl v zimním období každý věnovat zvýšenou pozornost.

Akupresurní body

Nesmíme také zapomínat na promasírování reflexních bodů. Například mezi palcem a ukazováčkem je nejdůležitější bod naší imunity.

Audiozáznamy rubriky Styl najdete v rámci hodinovky Dopoledne s Dvojkou v iRadiu.

autor: Lukáš Pohl
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová