Martin Dejdar: Jiří Stránský mě do Zdivočelé země nechtěl

3. červen 2019

Seriál se měl původně natáčet už v 60. letech. Kdo měl tehdy hrát pilota Antonína Maděru? Prozradil herec Martin Dejdar v pořadu Blízká setkání Terezy Kostkové.

„Jiří Stránský? To byla studnice energie. Nikdy jsem ho neviděl, aby se nesmál.“ Takhle na autora Zdivočelé země vzpomíná Martin Dejdar. „Jeho charakteristický chrchlavý smích byl famózní.“ Stránský prý paradoxně Dejdara do seriálu vůbec nechtěl.

Martin Dejdar

„Režisér Hynek Bočan si mě ale tenkrát prosadil. Krásný bylo, že za mnou potom Jiří přišel s tím, že se mýlil. To byla obrovská pocta.“ Herec taky připomněl skutečnost, že seriál se měl točit už v roce 1968, v době Pražského jara. „A víš, kdo měl hrát tehdy Maděru? Radek Brzobohatý!“

Psal si v mládí deník? Na co vzpomíná ze svého dětství? Proč nezpíval v Šakalích létech? Má vysněnou roli? Věnuje se charitě?  Co dělají jeho děti?

Martin Dejdar a moderátorka Tereza Kostková
autoři: Tereza Kostková , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...