Marka Míková: Hajaja z nemocnice

1. říjen 2017

Mimozemšťani, indiánská dívka, dinosauři anebo kouzelný havran v nemocnici? Kdo si i tam udrží dobrou náladu, ten se rychleji uzdraví a možná zažije i nějaké dobrodružství.

Čte: Marka Míková
Dramaturgie: Renata Venclová
Režie: Apolena Novotná
Natočeno: 2016

Už několik let hraje Marka Míková loutkové divadlo na dětských odděleních pražských nemocnic. Proto ví, že hezká pohádka nebo veselá písnička může mít někdy léčivou moc.

Pepík

Myslíte, že v nemocnici narazíte jen na obyčejné doktory? Někdy vás dostanou do parády mimozemšťani. Tak jako Pepíka, který si o nich strašně rád četl v obrázkových časopisech.

Maruška

Napřed si Maruška myslela, že její zánět slepého střeva byl dobrý jen na to, aby nemusela na hodinu klavíru. Ale pak díky němu navíc zjistila, že docela ráda zpívá...

Jonáš

Někdy si člověka můžou nechat v nemocnici, i když se mu zdá, že je úplně zdravý. Jonáš se rozhodně nemocný necítil, a tak se v nemocnici zlobil na celý svět. Dokud k němu na pokoj nepřišla vytřít podlahu zvláštní paní uklízečka.

Ernesto

Do nemocnice se nesmějí brát zvířata, to každý ví. Ale Ernesto se v nemocnici přesto seznámil s kouzelným havranem. Jak se to mohlo stát?

Rozárka

Představte si, že byste onemocněli v cizině a museli jste ležet v zahraniční nemocnici. Přesně tohle se stalo Rozárce, která přitom uměla anglicky jen docela maloučko. Jak se tedy domluví s indiánskou holčičkou, kterou k ní dali na jednu noc na pokoj?

Jirka

Hajaja z nemocnice bude o Jirkovi a dinosaurech. A taky o tom, že jíst se musí. Nakonec Jirku vyléčil děda, ale musel na to jít opravdu chytře.

Andělka

Nejvíc smutno bývá dětem v nemocnici, když se slaví Vánoce, Velikonoce nebo sv. Mikuláš. Ale i v nemocnici může člověk někdy dostat nečekaně skvělý dárek. Nebo ho může sám někomu dát! Jako třeba Andělka.

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

  • Barbora Haplová: Podvodníci

    Původní český fantasy audioseriál, ve které není prostor pro ticho. Unikátní hudební design. Účinkují Markéta Frösslová, Václav Vydra, Daniela Kolářová, Libuše Švormová...

  • Hans Christian Andersen: Pohádka mého života

    Životní příběh dánského pohádkáře je velmi podobný těm, které milují Američané: z velmi chudého chlapce se velkou pílí vypracoval na světoznámého spisovatele.