Marie Kubátová: Pohádky poštovských panáčků. Vyprávění na dobrou noc z Egypta, Afriky nebo Peru

7. srpen 2022

Posíláte ještě někdy pohledy nebo dopisy? Pokud ano, určitě víte, že na každou obálku nebo pohled patří známka. Ani v pohádkovém království tomu není jinak. Ale věděli jste, že na každé poštovní stanici pracuje poštovský skřítek? A že skřítci používají poštovní známky jako létající koberečky? Občas na nich z dalekých končin přiletí a vyprávějí pohádku. Třeba z Egypta, Austrálie, Afriky nebo Peru. Příběhy od autorky Krkonošských pohádek čte Vlasta Peterková.

Čte: Vlasta Peterková
Napsala: Marie Kubátová
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Režie: Vladimír Gromov
Natočeno: 2000

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.