Marie Kubátová: Perníková pohádka

4. únor 2018
perníkové srdce

Poslouchejte do neděle 11. února 2018.

Jezinka, dcera ježibaby alias perníkové hospodyně z lesního pohádkového království, porušila hranice pohádkové země: rozdrápla svým dlouhým prstem oponu mezi dnem a nocí a nahlédla tam, kde začíná svět lidí. A právě mezi vesničany žije urostlý mladík.


Účinkují: Luba Skořepová, Petra Špindlerová, Ladislav Trojan,Petr Štěpánek, Michal Dlouhý, Tomáš Juřička, Jiří Prager, Pavel Soukup, Dana Syslová, Miriam Kantorková, Lenka Krupanská, René Krupanský, Tomáš Valík.
Napsala: Marie Kubátová
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Zvuk: Miloš Kot
Režie: Maria Křepelková
Natočeno v roce 2005.


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Jmenuje se Matěj, ale je to kolohnátník neomalený, co se umí jen ohánět sekyrkou, porážet stromy a dobývat pařezy. Na krasořečnění ho neužije. A pak je tu jezinka, která najde recept, jak přivábit milého. Je ale možné přesvědčit paňmaminku ježibabu, aby svolila ke svatbě s člověkem?

Inu, do námluv se musí vložit starosvat - dohazovač, který vše zařídí. Samosebou že předtím, než zazní pohádkový zvonec a pohádky bude konec, čeká nás svatba. A nevěsta dostane věnem plné necky perníkového těsta, aby mohla napéct sladká srdce s nápisem Z lásky, která pak bude prodávat po všech poutích.

Čtěte také

Spustit audio
autor: Marie Kubátová