Marek Toman: Mezi obočími

17. listopad 2016

Milostný příběh poslouchejte až do čtvrtka 24. listopadu 2016.

Básník a prozaik Marek Toman se narodil 24. června 1967 v Praze. Po studiu filozofie na Filozofické fakultě UK v Praze pracoval (1992 až 1997) v literární redakci Českého rozhlasu a od roku 1998 působí na Ministerstvu zahraničních věcí ČR.


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.


Čte: Karel Vlček
Autor: Marek Toman
Připravila: Marie Nováková
Režie: Jaroslav Kodeš
Natočeno v roce 2014

Jeho poslední román Veliká novina o hrozném mordu Šimona Abelese se znovu dotýká tématu pražských židů (dříve už v knize pro děti Můj Golem). V románu Veliká novina o hrozném mordu se obrací tentokrát na sklonek 17. století; zvlášť zaostřuje na velmi napjaté vztahy mezi pražskou židovskou obcí a majoritním křesťanstvem.

Povídka Mezi obočími patří mezi Povídky pro ADRU, které psali čeští spisovatelé na podporu humanitárních projektů této organizace a pak také vycházely v literární příloze Salón deníku Právo. Dočkaly se i knižního vydání pod názvem Miliónový časy.

Marek Toman
autor: ČRo Dvojka
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?