Lukáš Milota, předseda spolku Přátelé Mouřence. Čím si ho získal kostelík uprostřed šumavských lesů?
Čím si ho získal osamělý kostelík uprostřed šumavských lesů? Vzpomíná si na natáčení filmu Anděl Páně, které se odehrávalo i na Mouřenci? Čím jsou výjimečné fresky objevené v závěru rekonstrukce kostela? Je těžké najít dobrovolníky, kteří mají výdrž? Jak vypadá advent na Mouřenci? Čím je speciální prohlídka kostela na Štědrý den? Co je to mouřák? Je Mouřenec víc turistické, nebo duchovní místo?
Související
-
Proč Jaroslav Němec jako ředitel Arcidiecézní charity Praha nepoužívá slova věřící a nevěřící?
Má něco společného práce poštovního doručovatele a charita? Proč jako ředitel nepoužívá slova věřící a nevěřící? Je charita poslání nebo spíše životní styl?
-
Tomáš Vanča. Co ho přivedlo od stavby železničních modelů k obnově skutečné dráhy?
K čemu v minulosti na Kolínsku sloužily řepařské drážky? Co Tomáše Vanču přivedlo od stavby železničních modelů k obnově skutečné dráhy?
-
Platí rčení „Jaký ředitel, taková škola“? Odpovídá Martin Kozel, ředitel organizace Učitel naživo
Skutečně se o budoucnosti naší země rozhoduje teď ve školách? Byla pro Martina Kozla škola utrpení? V čem se jejich systém přípravy učitelů liší od pedagogických fakult?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.