Ludvík Aškenazy: Proč svatý Mikuláš nosí falešný vous. Veselé vyprávění s písničkami

5. prosinec 2020

Kdy a jak došlo k tomu, že svatý Mikuláš přišel o svůj pravý vous? Veselohru Ludvíka Aškenazyho poslouchejte do soboty 12. prosince 2020.

Účinkují: Radim Vašinka, Kamil Halbich, Tobiáš Vacek, Pavel Batěk, Stanislav Šárský, Jana Stryková a Josef Tuček
Napsal: Ludvík Aškenazy
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Překlad: Miroslav Stuchl
Hudba: Jan Vondráček
Režie: Petr Mančal
Natočeno: 2008

K holiči přišel neznámý pán, který už z dálky připomínal samotného Mikuláše! Jaký ten měl nádherné, pěstěné, husté, hedvábné vousy! Největším překvapením však bylo, že je chtěl od holiče ostříhat! To přeci nejde, vždyť to by byl hřích! Utekl tenhle zvláštní muž z nějakého ústavu nebo je to opravdový Mikuláš? A proč vypadá tak unaveně a ve špatné náladě?

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autoři: Tvůrčí skupina Drama a literatura , Ludvík Aškenazy
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.