Ludvík Aškenazy: Proč svatý Mikuláš nosí falešný vous. Veselé vyprávění s písničkami

5. prosinec 2020

Kdy a jak došlo k tomu, že svatý Mikuláš přišel o svůj pravý vous? Veselohru Ludvíka Aškenazyho poslouchejte do soboty 12. prosince 2020.

Účinkují: Radim Vašinka, Kamil Halbich, Tobiáš Vacek, Pavel Batěk, Stanislav Šárský, Jana Stryková a Josef Tuček
Napsal: Ludvík Aškenazy
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Překlad: Miroslav Stuchl
Hudba: Jan Vondráček
Režie: Petr Mančal
Natočeno: 2008

K holiči přišel neznámý pán, který už z dálky připomínal samotného Mikuláše! Jaký ten měl nádherné, pěstěné, husté, hedvábné vousy! Největším překvapením však bylo, že je chtěl od holiče ostříhat! To přeci nejde, vždyť to by byl hřích! Utekl tenhle zvláštní muž z nějakého ústavu nebo je to opravdový Mikuláš? A proč vypadá tak unaveně a ve špatné náladě?

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autoři: Tvůrčí skupina Drama a literatura , Ludvík Aškenazy
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...