Lidé si nečtou program stran, zabírají jednoduchá hesla a reklamní předměty, míní politolog Just

19. červenec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Politické strany se snaží oslovit nerozhodnuté voliče
0:00
/
0:00

Lidé nečtou volební programy stran, ale působí na ně kampaň, zjednodušující hesla a propagační materiály, vysvětluje chování voličů komentátor Petr Just. Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.

Čtěte také

Blíží se volby do poslanecké sněmovny, jak si lidé vybírají stranu, které ve volbách dají svůj hlas? Podle průzkumu agentury Median, který si vyžádal Český rozhlas, se 49 % voličů rozhoduje podle programu konkrétní volební strany. 

Tuto skutečnost komentuje v pořadu Jak to vidí na Dvojce komentátor Petr Just: „Nemyslím si, že lidé skutečně čtou volební programy.“ Podle Justa jsou programy stran mnohastránkové materiály. V předvolební kampani mají vliv spíše zjednodušující volební hesla a propagační materiály. 

Další témata: pohyb ve volebních preferencích; osudy bývalých stranických šéfů; rozruch kolem nového nejvyššího státního zástupce. 

autoři: Zita Senková , juk
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová