Letiště Václava Havla. Co zůstává běžnému cestujícímu skryto?

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Letiště Václava Havla

Dnes je to právě 84 let, kdy na letišti přistálo první letadlo. Víte, jaké činnosti jsou cestujícím ukryté? Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky, v mujRozhlas a v podcastových aplikacích. Napsala Denisa Hrnčířová.

Tak schválně, víte, kdo si na letiště přivezl průhlednou kytaru se zalitými náboji, injekčními stříkačkami a atrapou granátu? A jestli prošla rentgenovou kontrolou?

A další otázka – kolik letadel najednou může sledovat řídící letového provozu? Co dělají na letišti sokolníci? Kolik stojí jedno odmražení letadla a jak se na letiště dostane letecké palivo? Pojďte se s námi vypravit na vyhlídkový let nad Letištěm Václava Havla.

Další Příběhy z kalendáře budou patřit slavné kapele. Prodala 375 milionů desek. Staří říct názvy písní Mamma Mia! Či Waterloo.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související