Lepší je pět minut každý den než půlhodina za týden, radí lektorka obličejové jógy Marta Dřímal Ondráčková
„Nejsem příznivcem zásahů do obličeje a hledala jsem způsob, jak si pomoct. Začal koloběh pátrání po informacích,“ popisuje svoji cestu k obličejové józe a kráse. Které země procestovala, aby se opět vrátila do Brna? Kdy a jak se dostala k herectví? Inspirovala ji maminka v péči o pleť? Jak řešit oteklý obličej? Co všechno obnáší obličejová jóga? Mají ji cvičit i muži?
Informace, zahraniční lektoři a literatura. Z toho Marta Dřímal Ondráčková čerpala zprvu jen pro sebe. Za covidu se ale rozhodla sdílet informace s ostatními na sociálních sítích.
Aby obličejová cvičení měla kýžený efekt, je třeba pravidelnost. „Lepší je pět minut každý den, než půlhodina za týden. Bez pravidelnosti se svaly vrací na původní místo. Je potřeba denní rutina. Ráno před zrcadlem, když se krémujeme, po cestě do práce nebo při venčení pejska. Ta udržovací metoda je jen chvilička,“ ujišťuje herečka a lektorka.
Cvičení a masáže bojují proti zemské gravitaci, která táhne obličejové svaly dolů. „Masáží se ta jízda dolů zastaví a hodí se tam zpátečka. A do toho cvičí, aby se to udrželo,“ uzavírá Marta Dřímal Ondráčková v Blízkých setkáních.
Související
-
Expedice do světa krásy a věčného mládí
Vzhled jako fenomén aneb do jaké míry lze změnit podobu? Jak se mění ideály krásy u mužů a u žen? Kolik let ubere typ oděvu a líčení? Kdy přichází plastická chirurgie?
-
V Tuzexu jsem si v mládí nekupovala džíny, ale krémy, odhaluje Jana Švandová tajemství svého vzhledu
Letos oslavila jubileum, ale podle své tety nazývá svůj věk „middle age“. „To je věk od 40 do nekonečna, takže vám může být 120, ale můžete říkat, že jste středního věku.“
-
Vývojářka kosmetiky Průšová: V oboru nastal větší posun než u mobilů. Jen to pořád vypadá jako krém
Vývojářka kosmetiky by měla vědět po čem sáhnout. „Spousta jich ale něco namíchá a pak kouká, jak to bude působit. Já se snažím o opak,“ vysvětluje.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.