Legendy zábavy: Vlastimil Bedrna

26. listopad 2022

Vlastimil Bedrna se stal legendou hned na několika divadelních scénách. Bylo to především v 60. letech minulého století v úspěšném divadle Rokoko, které zakládal a v němž působil spolu s Darkem Vostřelem a Jiřím Šaškem. Legendou se stal také později, když hrál - a to mnohdy vážné úlohy - v Divadle Na zábradlí. Fanoušci animovaného seriálu Simpsonovi si jeho hlas vybaví ve spojení s postavou Homera Simpsona. Z archivních nahrávek připravil Jiří Hubička. Provází Aleš Háma.

Legendy zábavy můžete poslouchat od pondělí do čtvrtka vždy po 13:15 anebo pak v sobotním hodinovém speciálu od 14:00 na Dvojce.

autoři: Aleš Háma , Jiří Hubička
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.