Legendy zábavy: Ivana Chýlková

22. říjen 2023

Ivana Chýlková má za sebou pestrou škálu rolí na několika divadelních scénách, mnohem širší výčet pak představují její role filmové. Patří mezi nejobsazovanější české herečky. Přestože její doménou jsou spíše úlohy dramatické, mnohokrát prokázala svůj smysl pro humor. V pořadu, který s využitím archivních snímků připravil a okomentoval Jiří Hubička, se Ivana Chýlková představí především jako výborná vypravěčka. Slovem provází Aleš Háma.

Legendy zábavy poslouchejte každou neděli od 9:00 na Dvojce. Jednotlivé díly najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas. Audiozáznamy jsou dostupné pouze po omezenou dobu: zpravidla čtyři týdny po odvysílání.

autoři: Aleš Háma , Jiří Hubička
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.