Legendární český rocker Petr Janda byl hostem Dvojky

26. červenec 2012
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Olympic

Samozřejmě, že máme na mysli Petra Jandu, který si s Martinou Kociánovou povídal nejen o aktuální desce Olympicu, ale třeba i o tom, co přináší otcovství v pokročilejším věku.

Své dotazy můžete psát na mail: jejakaje@rozhlas.cz.

Petr Janda je český rockový zpěvák, skladatel a kytarista, dlouholetý frontman skupiny Olympic. Tento autor mnoha klasických hitů je jednou z největších legend české rockové historie. Jeho dcery jsou zpěvačka, frontmenka kapely Die Happy, Marta Jandová, dospívající dcera Eliška, kterou má zpěvák s moderátorkou Martinou Jandovou a 2.srpna 2009 se mu narodila již v pořadí třetí dcera - Anežka Petra Jandová, jejíž matkou je zdravotní sestra Alice Jandová.zdroj: zivotopisosobnosti.cz

Zpěvák a frontman skupiny Olympic mluvil o mladých hudebnících

I v tomto prázdninovém pondělí krátce po 9:00 hodině pozveme k soutěžení, které spojíme s pozváním na výlet. Také vysíláme dopolední, krátkou prázdninovou četbu na pokračování, která na posluchače Dvojky čeká vždy od pondělí do pátku od 9:30 hodiny.

Od 23. do 27. července to bude z knihy Pavla Lukeše „S Vladimírem Dvořákem o chutích a lidech“. Poslechněte si vyprávění známého komika nejen o zážitcích kolem vaření, ale i jeho vzpomínky na kamarády.

Po 10:00 nás pak čeká poradna, na svět se podíváme Ježkovýma očima a čeká nás i Styl s Alenou Kumstýřovou.

Pozn. internetové redakce: Audiozáznam této četby najdete, do hodiny po odvysílání, na našem webu. Pozor! Pouze ve streamu a pouze po dobu jednoho týdne!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.