Léčebná chůze? Jak snadné! Videa: Automasáž vnitřních orgánů nebo detoxikace správným dýcháním

8. červenec 2015

Chcete změnit životní styl a přijde vám, že nemáte dost času? Začněte sami u sebe. A doslova od podlahy. Stačí každý den třeba jen 6 minut. I v tramvaji. Nikdo si ani nevšimne, že cvičíte. A výsledek už za 40 dní. Není jen nordic walking...

„Léčebná chůze nesmí vycházet z kolene, ale z kyčle,“ vysvětluje správnou techniku zdravé chůze chiropraktik Vinci László. „Rameno jsou rovnoběžně, kyčle vytočené.“

Princip chůze je ten, že při každém kroku dojde k masáži vnitřních orgánů. Touto technikou zapnete až 360 svalových partií. Při běžné chůzi se zapíná jen zhruba 36 partií.


Další rady pro zdraví vám každý všední den přináší rubrika Styl v Dopoledni s Dvojkou.

Cvičení na koordinaci hemisfér

Jak správně dýchat při chůzi? Ve videu propagátor metody řízené a kontrolované detoxikace organismu Vladimír Jelínek radí cviky, které můžete dělat kdykoli. Naučí vás zkoordinovat dýchání s drobnými pohyby prstou u ruky, nohy, ale i při chůzi.

„Pro většinu lidí je to ze začátku hrozně obtížné. Nádech na 8 kroků a výdech na 8 kroků. Zkuste si takhle udělat třeba půlhodinovou procházku. Ale ne když pospícháte, ale když relaxujete. A minimálně 40 dní.“

Člověk totiž potřebuje 40 dní člověk na to, aby něco předělal v mozku. Aby předělal modely, které v sobě má. „A pak se to stane spontánní,“ říká Vladimír Jelínek.

Metoda na práci se stresem

Jde o metodu tzv. na rozvedení životní síly. „A zároveň i o vyrovnání páteře v přirozené rovině. Samozřejmě s tím nemůžete rovnat nějaké zkrácení svalů. Na to jsou jiné metody.“ Základem je sedět uvolněně a soustředit se pouze na prsty u nohou.

Do výdechu jemně zatnete bříška nohou do podložky a na nádech se uvolníte. Fáze nádechu a výdechu si stanovujete sami podle sebe. Cvičení by se mělo dělat 6 minut denně, třeba v tramvaji. Ale při maximálním soustředění.

autor: rota
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...