Láskou k hudbě a duchovními naukami otevírat brány do inspirativních světů. Zrcadlo ředitelky festivalu Colours of Ostrava Zlaty Holušové
Živá voda originality a silných uměleckých zážitků. Tak by se dala popsat ředitelka a hlavní dramaturgyně nadžánrového mezinárodního festivalu Colours of Ostrava.
Všechno to začalo láskou k hudbě, knihám, filozofickým směrům a duchovním naukám. Nejdříve rozvíjela jednu vášeň po druhé. Nakonec je spojila v jedinečný barevný proud – festival Colours of Ostrava, který divákům otevírá brány do inspirativních světů.
Sama o své lásce k hudbě hovoří jako o žízni po svobodě, myšlenkách a věcech, které komunismus lidem odpíral. „Hudba pro mě byla ztělesněním svobody a způsobem, jak ji nasát.“
Kde se vzal její hlad po vnímání krásy a jedinečnosti? Jak těžké je prosazovat umění? A proč k životu potřebuje umění ona sama?
Zrcadlo poslouchejte každý čtvrtek od 18:05 na Dvojce. Všechny díly potom najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.
Související
-
Co je největší předností Ostravy? Odpovídá ředitelka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová
Jak vypadal její první hudební festival? Co si myslí o české hudební scéně? A co považuje za největší přednost současné Ostravy i jejích obyvatel?
-
Ohlédnutí za Colours: déšť nikoho neodradil
Festival Colours of Ostrava sice patří minulosti, ale můžete na něj zavzpomínat při reportáži Terezy Rekové.
-
Blanka Fišerová je autorkou projektu básní v ulicích. Vylepuje je i na policejní auta
Poezii má tak ráda, že za ni bojuje přímo v ulicích českých měst. Básnířka a divadelní a televizní dramaturgyně vymyslela zajímavý projekt, který se líbí i v zahraničí.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka