Ladislav Kerata: Spolužačky

30. září 2017

V hříčce pro dospělé hrají Simona Babčáková a Andrea Marečková. Poslouchejte do soboty 7. října 2017.

Náhodná setkání spolužáků po letech mohou být překvapivá, milá, ale také plná trpkosti. Vždyť právě v těchto momentech si člověk nejvíc uvědomuje, čeho se mu podařilo v životě dosáhnout ve srovnání se svými vrstevníky. Kamarádky Věra a Marta se v prvním momentě málem nepoznají, protože se od mládí obě hodně změnily.


Účinkují: Simona Babčáková, Andrea Marečková, Jakub Žáček a Michaela Švédová
Přeložila: Dagmar Jaklová-Oravová
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Režie: Johana Švarcová
Natočeno v roce 2014


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Temperamentnější Věra žije s mužem ve velkém domě a řeší potíže s pomocnicí v domácnosti. Marta má problémy se zahradníky pečujícími o její rozsáhlou květenu. I přes to se zdá, že obě spolužačky si žijí nadmíru dobře a plují na růžovém obláčku. Co však na Věru prozradí manžel Tóno a na Martu dcera Světlana?

O autorovi

Příběh skoro jako ze života, napsal slovenský autor, herec a režisér Laco Kerata. Spolu s Blaho Uhlárem a Milošem Karáskem založil na začátku 90. let 20. století kultovní bratislavské Divadlo Stoka. Je autorem řady divadelních her, básníkem i prozaikem. Ve svých dílech často podává komicko-tragický obraz současného člověka. Podobně je tomu i v povídce Spolužačky.

Čtěte také

autor: Ladislav Kerata
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.