L. F. Baum, J. Škápíková: Čarodějná země Oz

Pohádka je k poslechu do soboty 24. ledna 2016.

Vyprávění je malým rozhlasovým muzikálem, v němž během 50 minut zazní jedenáct písniček, které si postupně zazpívají všichni protagonisté: Kryštof Hádek, Lucie Pernetová, Radek Holub, Barbora Hrzánová, Jiří Lábus, Jan Vondráček a další.

Dosti zvláštní trojice kamarádů, kluk Tipet, Honza Dýně a dřevěná koza, se vydávají do hlavního Smaragdového města čarodějné země Oz, aby ho ochránili před nájezdem ženské armády. Té sice velí rázná Bimbam, ale v pozadí všech zlostných snah se ukrývá čarodějnice Mombi se svými kouzly, která se chce zmocnit vlády. V královském paláci se přátelé, teď už doplnění o učeného brouka Mrskavce, který ale víc mluví, než koná, setkávají hned se třemi královskými vládci. Jsou to spíš popletové a zbabělci, kteří si víc všímají vlastních bolístek, než aby pořádně vládli. Blížící se hrozba je veliká a v téhle poněkud potrhlé zemi si nikdo neví rady. Je třeba hledat pomoc jinde...

Účinkují: Kryštof Hádek, Lucie Pernetová, Radek Holub, Barbora Hrzánová, Jiří Lábus, Jan Vondráček, Zdeněk Hruška, Jana Stryková, Pavel Rímský, Lucie Černíková, Jiří Klem, Dana Batulková.
Dramatizace:
Jitka Škápíková
Hudba:
Kryštof Marek
Texty písní:
Ondřej Suchý
Režie:
Vlado Rusko
Dramaturgie:
Václava Ledvinková
Natočeno v roce 2014.

Čtěte také