Kubánští boxeři ovládli Grand prix v Ústí nad Labem

10. březen 2003
Zprávy

Mezi týmy z dvaceti zemí jednoznačně kralovali Kubánci, kteří si domů povezou šest zlatých medailí. V pětaosmdesáti zápasech celého turnaje si výborně vedli i boxeři Uzbekistánu, Kazachstánu a Ruska. Silný tým měla i Česká republika.

Do nedělního finále 34. ročníku Grand prix se probojovali v silné konkurenci tři naši borci. V muší váze do 51 kilogramů František faber, kterého porazil úřadující mistr evropy Rus Balakšin. Proti silnému soupeři nastoupil i Stanislav Bartek ve váze do 91 kilogramů, který po prvním kole utkání s Kubáncem Fontes Solisem vzdal. Naši jedinou zlatou medaili vybojoval ve váze do 75 kilogramů strhujícím způsobem dvaadvacetiletý vysokoškolák Tomáš Adámek, který porazil těsně v poměru bodů 14:13 opět kubánského šampiona Despaina. K vítězství mu podle jeho slov pomohlo i publikum. Česká reprezentace vybojovala na Velké ceně šest bronzových, dvě stříbrné a jednu zlatou medaili.