Které projekty na podporu integrace mají šanci na úspěch, vysvětluje Lucie Fuková, vládní zmocněnkyne pro záležitosti romské menšiny

2. duben 2023

Jakou roli sehrál Ferda Mravenec a jeho červený šátek v jedné chvíli jejího dětství, která jí změnila život? Co je to romipen? Ozývala se již jako malá, když viděla nějakou nespravedlnost? Co je jejím úkolem jako vládní zmocněnkyně pro záležitosti romské menšiny? Které projekty na podporu integraci romské menšiny mají největší šanci na úspěch? Ztrácí příslušník minority svoji identitu přijetím hodnot majority? Jak Romové slaví Velikonoce? O čem Lucie Fuková sní?

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.