Které audioknihy pro děti jsou nejkrásnější? Poslechněte si Tobogan s vyhlášením výsledků ankety Bystrouška

13. listopad 2021

Nejlepšími audioknihami pro děti v anketě Bystrouška jsou O pyšné lokomotivě a další pohádky o mašinkách, Stela a 16 huskyů a Divoká pustina. Slavnostní vyhlášení v Toboganu moderuje Aleš Cibulka. 

V dnešním Toboganu na Dvojce jsme odtajnili výsledky ankety Bystrouška o nejoblíbenější audioknihu pro děti. Porotu tvořily děti z literárně-dramatického souboru Hop Hop z Ostrova nad Ohří.

Na pódiu se vystřídali herečka Jitka Ježková, Pavel Zedníček, Aleš Procházka a Klára Oltová. O hudbu se postaral písničkář Michal Horák. 

Audiokniha pro nejmenší děti

První místo v kategorii pro děti od 4 do 6 let vyhrává audiokniha O pyšné lokomotivě a další pohádky o mašinkách s Pavlem Zedníčkem z vydavatelství Supraphon.

Další ceny získávají audioknihy Pohádkové poslouchání s Petrem Kostkou a Luisa a Lotka se Zuzanou Kainarovou.

Audiokniha pro děti od 7 do 11 let

První místo v kategorii pro mladší děti od 7 do 11 let získává audiokniha Stela a 16 huskyů a Stela v zemi tučňáků s Klárou Oltovou z vydavatelství Euromedia Group.

Na druhém místě se umístila Sněhová královna a třetí místo získala audiokniha Anička na řece. Děti vybíraly celkem z devíti audioknih.   

Audiokniha pro děti od 12 let

První místo v kategorii pro děti od 12 let vyhrává Divoká pustina s Alešem Procházkou z Audiotéky.

Na druhém místě se umístila audiokniha Malý princ, třetí místo získala audiokniha Agnes a zakázaná hora. 

autoři: Aleš Cibulka , juk
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...