Které audioknihy pro děti jsou nejkrásnější? Poslechněte si Tobogan s vyhlášením výsledků ankety Bystrouška

13. listopad 2021

Nejlepšími audioknihami pro děti v anketě Bystrouška jsou O pyšné lokomotivě a další pohádky o mašinkách, Stela a 16 huskyů a Divoká pustina. Slavnostní vyhlášení v Toboganu moderuje Aleš Cibulka. 

V dnešním Toboganu na Dvojce jsme odtajnili výsledky ankety Bystrouška o nejoblíbenější audioknihu pro děti. Porotu tvořily děti z literárně-dramatického souboru Hop Hop z Ostrova nad Ohří.

Na pódiu se vystřídali herečka Jitka Ježková, Pavel Zedníček, Aleš Procházka a Klára Oltová. O hudbu se postaral písničkář Michal Horák. 

Audiokniha pro nejmenší děti

První místo v kategorii pro děti od 4 do 6 let vyhrává audiokniha O pyšné lokomotivě a další pohádky o mašinkách s Pavlem Zedníčkem z vydavatelství Supraphon.

Další ceny získávají audioknihy Pohádkové poslouchání s Petrem Kostkou a Luisa a Lotka se Zuzanou Kainarovou.

Audiokniha pro děti od 7 do 11 let

První místo v kategorii pro mladší děti od 7 do 11 let získává audiokniha Stela a 16 huskyů a Stela v zemi tučňáků s Klárou Oltovou z vydavatelství Euromedia Group.

Na druhém místě se umístila Sněhová královna a třetí místo získala audiokniha Anička na řece. Děti vybíraly celkem z devíti audioknih.   

Audiokniha pro děti od 12 let

První místo v kategorii pro děti od 12 let vyhrává Divoká pustina s Alešem Procházkou z Audiotéky.

Na druhém místě se umístila audiokniha Malý princ, třetí místo získala audiokniha Agnes a zakázaná hora. 

autoři: Aleš Cibulka , juk
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.