Kříž uprostřed pekla. Stanislav Motl odhaluje tajemství pochodu smrti na Tachovsku

Zapomenutý příběh a zapomenutí lidé. Jejich stopy začala po letech objevovat skupina tachovských badatelů a amatérských historiků. Poslouchejte do pondělí 18. března 2019.

Čas, kdy se před člověkem otevřelo Dantovo peklo. Bylo to v dubnu před více než 70 lety, kdy město Tachov a jeho bezprostřední okolí zasáhla událost, která tu zanechala hluboké stopy. Tyto stopy začala po mnoha letech objevovat skupina zdejších badatelů a amatérských historiků. Odkrývají zapomenuté události. Nacházejí důkazy o době, kdy se v tomto kraji objevili živí mrtví.

Účinkují: Libor Vacek a Zdenka Fleglová
Autor pořadu: Stanislav Motl
Premiéra: 18. 2. 2019

Snímek Němý svědek patnácti vražd, o kterém se v dokumentu mluví:

Snímek Transport smrti, o kterém je v dokumentu také řeč:

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.