SERIÁL

Král Sladký sen. Pohádky ze slunné Itálie

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Královská koruna

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

I v Itálii to v pohádkách chodí jako na celém světě – láska hory přenáší a pravým klíčem ke štěstí je dobré srdce. Čte Lenka Ebelová.

Skřítek Hajaja vám bude tentokrát vyprávět pohádky ze slunné Itálie. Uslyšíte příběhy o tajemné moci stříbrné loutny, o kouzelném kocourkovi, popleteném mlynáři z Basteliky nebo o šťastném Matějovi, co si vzal za ženu princeznu.

Čte: Lenka Ebelová
Připravil: Dominik Mačas
Mistr zvuku: Ondřej Franěk
Režie: Jakub Doubrava
Premiéra: 13. 1. 2020

O kohoutkovi a slepičce, jak putovali do Říma

Kohoutek a slepička našli perlu. A co je hned nenapadlo - odneseme ji do Říma papeži. Cestou naštěstí potkali dost kamarádů, aby pak společně mohličelit zlému obrovi. Tato italská pohádka se v mnohém podobá té naší o zvířátkách a Petrovských.

O babičce, slepičce a věrném psovi

V jednom domku žila stará babička se slepičkou a pejskem. A dobře, že se taknavzájem měli, protože pak si na ně zlý vlk, kuna ani liška jen tak nepřišli.

O kocourkovi a dvou holčičkách

V pohádkách je dobro odměňováno a zlo trestáno. Kouzelný kocourek tedy správně rozhodne, co si která ze dvou nevlastních sester zaslouží.

O Matějovi a princezně

Hodný Matěj zachrání dvě ropuchy a ty se mu za to královsky odmění - splní mu každé přání. I princeznu.

O moudrém muži z Basteliky

O korsické Bastelice se říká, že je jako náš Kocourkov. Moudrého abys pohledal... Naše pohádka vypráví o jednom tamějším mlynáři, který tak dlouhoměnil, až... - no, uslyšíte sami.

O stříbrné loutně

Krásná dívka musí zahrát na stříbrnou loutnu, aby uzdravila nemocného krále a dostala za muže jeho krásného panoše.

O králi Sladkém snu

Král Sladký sen přichází v noci za chudou vyšívačkou, aby jí pomohl bdít aždo rána. Jen jejich láska dokáže zlomit zlé kouzlo, které je od sebe přikaždém východu slunce rozděluje.

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

Spustit audio
autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura