Knoflíková válka. Nestárnoucí příběh o bitvách dvou klukovských part

30. leden 2021

Příběh o nesmiřitelné válce Loverňáků a Velraňáků, dvou klukovských part ze sousedních vesnic, které se zarputile nenávidí a bojují proti sobě všemi možnými způsoby. Nestárnoucí dílo Louise Pergauda s Ladislavem Mrkvičkou a Jaromírem Medunou. Poslouchejte do 26. února 2021.

Účinkují: Martin Sobotka, Vít Ondračka, Jakub Zdeněk, Matěj Hádek, Tomáš Staněk, Martin Pavlík,Petr Hotmar, Jiří Luhan, Pavel Chalupa, Michal Alexandridis, Simona Osladilová, Jan Dolanský, Pavel Soukup, Ladislav Mrkvička, Jaromír Meduna, Alois Švehlík, Václav Kotva, Pavel Pípal, Antonín Hardt, Karel Richter, Hana Brothánková, Lada Sukupová, Marek Kratochvíl a Tomáš Klima
Napsal: Pavel Soukup
Překlad: Eva Bezděková
Zvuk: Tomáš Gsöllhofer
Zvukové efekty: Petr Šplíchal
Hudba: Petr Mandel
Režie: Karel Weinlich
Natočeno: 1993
Produkce: Kateřina Kamarádová a Eva Žižková

„Co ty naši fakani vyvádějí, to už přestává všechno,“ stěžují si dospělí na kluky, jejichž morálka prý upadá, jsou nepozorní, drzí a doma málo pracují. Co na tom, že oni bývali před několika desítkami let úplně stejní? Poslechněte si příběh plný humoru o přátelství i nepřátelství na život a na smrt z francouzské vesnice na počátku 20. století. Jak celá tahle válka dopadne?

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz. webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio