Klára Vlasáková: Vadné kusy (5/5)

Váš život s roboty začíná právě dnes! Poslouchejte do pátku 13. dubna 2018.

Také už vás nebaví trávit dlouhé hodiny vařením, uklízením nebo mytím nádobí? S automatizovanými robotickými pomocníky už nemusíte péčí o domácnost strávit ani minutu! Robotičtí pomocníci vás zastoupí jak v úklidu, tak třeba během péče o vaše nejbližší. Můžete si vybrat z personalizované nabídky ženských a mužských postav. Váš čas bude konečně patřit jen a jen vám! Neváhejte a objednávejte u firmy Finally Free, jedničky na trhu! Váš život začíná právě dnes! Líbí se vám takový reklamní slogan, nebo vás naopak děsí?


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.


Účinkují: Tereza Dočkalová, Marie Štípková, Lucie Trmíková, Lukáš Příkazký, Renata Kubišová, Roman Tomeš a Lubor Šplíchal.
Napsala: Klára Vlasáková
Zvuková mistryně: Jitka Kundrumová
Hudební spolupráce: Ladislav Železný
Režie: Izabela Schenková
Natočeno 2018. Premiéra.

Původní rozhlasový seriál Kláry Vlasákové se odehrává v blízké budoucnosti, kde jsou roboti běžně využívaní jako pomocníci v domácnosti či pečovatelé v nemocnicích či hospicích. Jediným problémem je, že robot vydrží v průměru pouze pár měsíců a brzy se musí řešit, co si s opotřebovanými nebo vadnými kusy počít. Hlavní hrdinka, osmnáctiletá Pepa, pracuje v továrně na odstavování robotů. Práce je to náročná a monotónní: Pepa stojí devět, deset hodin denně na své značce u pásu a mačká tlačítka na robotích zátylcích a povoluje šrouby u jejich končetin. Jednoho dne je však najednou něco jinak. Její ruka se zarazí ve vzduchu a ona není schopna jednoho z robotů odstavit. Jsou vadné kusy pro lidi nebezpečné? Vadné kusy zaujmou jak samotným vyprávěním v podání Terezy Dočkalové, tak především mediálními vstupy rámujícími jednotlivé díly. Reklamy, zprávy, reportáže, rozhovory s odborníky i obyčejnými lidmi z ulic... Díky nim se dozvídáme, jak lidé a média reagují na vzniklou situaci, jak ji ovlivňují či jak se postupně mění jejich názory.

Čtěte také

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.