Když učitel dítěti říká, že z něj nic nebude, selhává on, míní pedagožka a influencerka Štěpánka Cimlová

20. květen 2025

Na sociální sítě umístila před časem video, že není normální, aby učitelé na děti křičeli. „Byla to rozbuška. Do druhého dne jsem měla čtvrt milionu zhlédnutí a několik tisíc sledujících,“ vzpomíná pedagožka. Jak přišla ke své přezdívce Štěkánka? Jsou učitelé, kteří se chytli za nos, když viděli její videa? Je školní systém dobře nastavený? Je dostatek učitelů? Souzní s jejím klidem i knížka Můj kousek Himálaje?

Štěpánka Cimlová

Všechno odstartovalo tím, že si na sítích všimla videí, kde děti parodují nepříjemné a ukřičené učitele. A začala k tomu natáčet svoje komentáře. „Nechci, aby v tom děti vyrůstaly. Chtěla jsem říct třeba i jednomu dítěti, že když mu učitel říká, že z něj nic nebude, selhává on.

Jako pedagožka jsem odjakživa věděla, že to jde dělat líp. A pro chování svých kolegů jsem neviděla důvod. Myslím, že učitel, který křičí, je špatný učitel.“ Z komentářů dětí začala čerpat témata svých dalších videí.

Asi po roce se kromě dětí ozvali i první učitelé. A brali si její komentáře většinou osobně. „Nevím proč. Co se týká mě, čím víc o pedagogice vím, tím víc docházím ke klidu a toleranci,“ uzavírá v Blízkých setkáních učitelka a influencerka Štěpánka Cimlová.

autoři: Tereza Kostková , eh
Spustit audio

    Mohlo by vás zajímat

    Nejposlouchanější

    Více z pořadu

    E-shop Českého rozhlasu

    Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

    Václav Žmolík, moderátor

    tajuplny_ostrov.jpg

    Tajuplný ostrov

    Koupit

    Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.