„Když pochopíte techniku, nepotřebujete recepty,“ uklidňuje Roman Vaněk

28. únor 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Roman Vaněk

Pro Dvojku teď připravuje pravidelnou rubriku Na vidličce Romana Vaňka. Tentokrát byl ale hostem pořadu Blízká setkání. Moderátorka Tereza Kostková volala i jeho ženě.

„Gastronomie, kulinářské umění, to je exaktní spočitatelná věda. Tam se neděje nic náhodně, to je jenom chemie a fyzika,“ vysvětluje Roman Vaněk. „Já učím techniky. Pakliže pochopíte techniku a dodržíte jí, a pochopíte kombinace technik, tak nepotřebujete recepty. Ty vám začnou skákat do hlavy samy.“

„Já jsem ale většinou něco dobrého uvařila náhodou,“ oponuje mu v pořadu Blízká setkání Tereza Kostková. Co na Romana Vaňka prozradila jeho manželka Jana? Čím jí v kuchyni nejvíc ohromí? A co nejraději doma dělá?

autoři: Tereza Kostková , rota
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.