Když jsem za totality přiznal, že jsem gay, bál jsem se, že přijdu o práci, svěřuje se herec Marcel Vašinka

8. červenec 2022

Herecký idol 80. let Marcel Vašinka oslavil se svým životním partnerem 40 let společného soužití. Proč si v roce 1993 dal pauzu od divadla? Na co se těší v létě na chalupě? A co připravuje v dabingu? Poslechněte si v rozhovoru s Alešem Cibulkou.

„Když jsem v divadle za hluboké totality přiznal, že jsem gay, tak jsem se bál, že nebudu dostávat role a přijdu o práci. Myslel jsem si, že si třeba řeknou, že nebudu schopen zahrát partnerský vztah se ženou. Nakonec to všichni vzali dobře. Dnes je jiná doba a ani já už vůbec neřeším, zda nás dva někdo přijme,“ tvrdí herec Marcel Vašinka.

Herecká kariéra

Za svůj život odehrál řadu televizních i divadelních rolí. „Kdybych měl zavzpomínat, co jsem hrál a jestli jsem to měl rád, tak bych si pozval kamarády, protože oni to vědí určitě lépe. Já to moc neřeším,“ přiznává s úsměvem.

„Práce bylo opravdu hodně, ale teď jsem rád, že mohu hrát ve společnosti mladých talentovaných lidí v divadelní společnosti Háta. Hrajeme komedie a já jsem každé představení šťastný, že s nima mohu být na jevišti a že se publikum směje,“ uzavírá Marcel Vašinka.

autoři: Aleš Cibulka , mis
Spustit audio

Související