„Kdyby hraní nešlo, tak bych ráda byla taxikářem.“ Eva Josefíková u Terezy Kostkové

5. únor 2019

Během rozhovoru s mladou herečkou zazněl i telefonát s hereččinou maminkou. Co prozradila o jejím dětství? A kdy si uvědomila, že už je dospělá? Poslechněte si Blízká setkání Terezy Kostkové.

„Rodiče mě nikdy do ničeho nenutili,“ pochvaluje si herečka Eva Josefíková v pořadu Blízká setkání Terezy Kostkové. „Podporovali mě taky v přijímačkách na DAMU. Ale potom, když jsem se tam dostala, tak jim trochu ztuhl úsměv a trvali na tom, abych měla ještě zadní vrátka. Naštěstí to hraní jde. Kdyby to nešlo, tak bych ráda byla taxikářem.“

Na jakou roli se teď chystá? Jaké dojmy si přivezla z cesty po Asii? Vrací se ráda na rodnou Moravu? Nosí kroj? Jakou měla oblíbenou hračku?

autoři: Tereza Kostková , rota

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.