O pořadu Kdo židli má, bydlí

Zábavný pořad s písněmi. Veřejná nahrávka z Klubu Divadla Ungelt.

„Příjemné posezení s přáteli“ uvádí principál divadla Milan Hein za asistence hudební stálice divadla – zpěvačky Marty Kubišové. Vedle tematického vyprávění hostů nechybí ani pravidelné rubriky jako „telefonát zdaleka“ a „ukázka z archivu“ s hlasy těch, kteří už mezi námi nejsou. 

Pořad vychází z nápadu „historie místních židlí“. Herec a spoluzakladatel divadla Ungelt Miloš Kopecký zde zanechal otáčivé křeslo a na základě toho vznikla v klubu divadla tradice „darovaných židlí“.

V unikátní sbírce židlí jsou zastoupeny významné osobnosti českého společenského a kulturního života jako třeba Václav Havel, Radovan Lukavský, Václav Hudeček, Fero Fenič, Jana Brejchová, Tomáš Sláma a další. 

Také hosté, které Milan Hein s Martou Kubišovou do pořadu pozvou, vždy nějakou židli Klubu věnují.

Připravují:
Milan Hein (spoluautor a moderátor)
Marta Kubišová (moderátorka)
Helena Dubničová (autorka a režie)
Kateřina Coufalová (produkce)

Historie:
Pořad se vysílal od července 2011 do října 2017. Nejdříve jako čtvrtletník (vždy pátou neděli v měsíci), od ledna 2015 jako měsíčník. Od roku 2019 pořad reprízujeme.

Tento pořad se již nevysílá

Poslední záznamy

Pořad připravují

Další pořady

 • Sváteční Dobré ráno

  Klidné probouzení ve společnosti našich osobností.

 • Mistrovský kurz

  Učte se od nejlepších. Mistři svých oborů vám v necelé půlhodince předají to nejdůležitější.

 • Pochoutkový rok

  Kulinární průvodce pro všechny milovníky jídla. V pořadu vyhlašujeme soutěž o váš nejlepší recept. Vítěz získá vybavení do kuchyně za 100 000 Kč.

 • Desky, pásky, vzpomínky

  Písničky, které provázely život slavných muzikantů. Vyprávění hudební osobnosti o svém životě, inspiraci, rodině i přátelích, spoluhráčích a dalších zajímavostech.