Kdo byl hostem ČRo 2 - Praha na konci února?
V poslední únorový týden jsme v rozhlasovém studiu hostili nejednoho zajímavého hosta (pořad Host do domu). Od předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miloslava Vlčka až po spisovatele a velkého propagátora skautingu Miloše Zapletala. Více se dozvíte uvnitř článku (audio záznamy pořadů najdete: ZDE).
Prvním, kdo usedl do studiového křesla v tomto týdnu byl zakladatel BabyBoxů v České republice Ludvík Hess. S Danielou Brůhovou hovořil o své snaze pomáhat matkám, které se v těžké psychické nebo sociální situaci nemohou postarat o svého nového potomka, ale také o své velké vášni - chovu koní.
Významným hostem, kterého Zita Senková přivítala na půdě Českého rozhlasu 2 - Praha v úterý byl předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miloslav Vlček. Poutavě hovořil o svých politických zkušenostech a zmínil také svoji velkou vášeň k rychlým autům.
Protagonistou středečního rozhlasového povídání byl Martin Gebauer, který stojí za projektem dopravní výchovy dětí a mládeže. S velkým zaujetím vyprávěl o projektu s názvem The Action a dalších aktivitách, které mají za cíl snížit dětskou úmrtnost na našich cestách a silnicích.
Skauting je celoživotní náplní a láskou spisovatele Miloše Zapletala. Také proto bylo jeho čtvrteční povídání kolegou Robertem Tamchynou tak trochu dobrodružné. Mluvili spolu o Jaroslavu Foglarovi, současné literatuře pro mládež a o tom, jak se postupem času mění vkus malých čtenářů.
Jak se skladník vypracoval na šéfa firmy. Některým to může připadat jako název nějaké moderní pohádky. Realita je ale pravdou, jak dokazuje životní příběh Davida Hlaváče. Tento úspěšný muž se ještě k tomu zabývá tradičním českým produktem: bižuterií. Kolegyni Daniele Brůhové vyprávěl zajímavých způsobem o tom, jak se podniká v České republice.
Napište nám, jestli se vám naše celotýdenní vysílání líbilo. Určitě nás zajímají vaše názory ... můžete použít internetovou diskusi hned pod tímto článkem nebo náš e-mail: praha@rozhlas.cz.
Děkujeme.
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.